STAROSTLIVOSŤ O KOŽU / ODSTRAŇOVANIE TETOVANIA

STAROSTLIVOSŤ O KOŽU / ODSTRAŇOVANIE TETOVANIA

Ide o inovatívnu metódu, ktorá je špeciálne určená na odstraňovanie tetovania, dokonca aj farebného. Pigment tetováže absorbuje laserové svetlo prístroja, ktoré sa v danom mieste mení na teplo a toto spôsobí deštrukciu pigmentu. Takto deštruovaný pigment sa postupne absorbuje imunologickými pochodmi tela človeka.

Na jeho odstránenie je však potrebných viac opakovaní. Iba tak sa dosiahne požadovaný efekt. Odstrániť je možné aj tetovanie v oblasti obočia alebo pier - permanentný make up alebo tzv. traumatickú tetováž.

Tetovanie sa odstraňuje postupne, pričom jeho viditeľnosť slabne v priebehu jednotlivých sedení - ošetrení, ktoré sa opakujú po 4-6 týždňoch. Podľa intenzity pigmentu je potrebných 2-7 opakovaní. Dĺžka trvania zákroku je rádovo v minútach, zavisí od rozsahu tetováže.

Práve táto laserová liečba je  bezpečnejšia ako iné techniky odstraňovania ako sú excízia alebo dermabrázia (zbrusovanie kože), kde je riziko vzniku jaziev vysoké.

Lekár najskôr zistí, ako reaguje na laser Vaša pokožka, aby sa nastavila efektívna intenzita laserového pulzu. Liečba je takmer bezbolestná, pacienti pociťujú iba mierne uštipnutie, prípadná bolesť sa dá zmierniť lokálne, aplikáciou anestetika, či anestetického krému, ktorý sa nechá pôsobiť niekoľko minút pred ošetrením.

Po ošetrení môžete na mieste zákroku laserom pozorovať mierne začervenanie a slabý opuch, v niektorých prípadoch pokožka reaguje vznikom pľuzgierikov, prípadne malých chrastičiek, ktoré  odpadnú v priebehu niekoľkých dní.

Odporúčame nevystavovať ošetrené plochy slnečnému žiareniu, prípadne soláriu v období niekoľkých dní po absolvovaní zákroku.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky