TELO / MODELOVANIE PRSNÍKOV

TELO / MODELOVANIE PRSNÍKOV

Súmerné poprsie je u žien kľúčovým prvkom krásy a určuje proporcie ženy. Je tiež znakom ženskosti a symbolom materstva.

Modelácia poprsia – Mastopexia je riešením ak vás trápi zlý tvar alebo asymetria prsníkov. Treba povedať, že dnes už nie je potrebné žiť s prsníkmi, ktoré sú nejakým spôsobom nezhodné. Operačná korekcia asymetrie prsníkov pomohla už tisíckam žien dosiahnuť rovnováhu a objaviť novú radosť zo života.

Modeláciu prsníkov vykonávame väčšinou z dvoch dôvodov. Jedným z nich sú nedostatočne pevné prsia s menším objemom v dôsledku straty objemu v prsiach. Je to spôsobené nielen stratou objemu ale aj  roztiahnutím kože a mäkkých tkanív. Starnutie, výrazná fluktuácia hmotnosti, tehotenstvo a laktácia významne ovplyvňujú elasticitu, tvar kože a štruktúru prsníkov, čo následne  spôsobuje pokles prsníkov. Bohužiaľ  žiadna úprava stravy, cvičenie, krémy alebo pilulky nepomôžu vrátiť vášmu poprsiu pôvodný tvar. Modelácia prsníkov je zákrok vyhľadávaný najmä ženami po pôrode, či opakovaných pôrodoch, kedy vplyvom hormonálnych zmien a kojenia dochádza k zmene tvaru prsníka. Koža stráca časť svojej elasticity, prsník sa stáva ovisnutejším.

Druhým dôvodom je nespokojnosť pacientiek s tvarom prsníkov alebo s nesúmernosťou oboch prsníkov, či už pre ich tvar alebo odlišnú veľkosť. Každá žena má maličký rozdiel medzi prsníkmi vo  veľkosti, tvare či pozícii. Problém nastáva vtedy, ak  je rozdiel výrazný. Rozdiely môžu byť v objeme, tvare, rozmeroch a polohe na hrudi. Problém je vtedy, ak sa prsia zdajú nevyvážené, čo je rušivé a neatraktívne. U niektorých žien aj relatívne malý rozdiel spôsobuje nespokojnosť a pocit zahanbenia.  Niekedy je rozdiel taký veľký, že spôsobuje fyzické aj psychické ťažkosti, ktoré vedú k zníženiu kvality života. Operácia preto nie je zriedkavá ani u žien, ktoré nerodili.

Mastopexiu prevádzame na našej klinike v Trnave už roky a na základe vlastných skúseností si dovolíme tvrdiť, že ide o bezpečný zásah s veľmi dobrými výsledkami. Mastopexia radikálne zlepší tvar vašich prsníkov, omladí ich, môže im dodať objem a v neposlednom rade aj výstrih, po ktorom ste túžili. Mastopexia zlepší váš vzhľad a proporcionalitu celej postavy.

Ak chcete poprsie pozdvihnúť koža musí byť upravená na nový tvar. To znamená vytvarovanie nového tvaru prsníkov. Jazvy, ktoré je nutné urobiť sú zvyčajne veľmi dobre tolerované. Náš skúsený chirurg MUDr. Zamboj sa snaží umiestňovať jazvy na čo najmenej viditeľných miestach.  Taktiež by ste mali vedieť, že neexistuje žiadna Mastopexia bez jaziev. MUDr. Zamboj prevádza mastopexiu spôsobom, ktorý vám zaručuje dlhotrvajúci výsledok a rýchle zotavenie.

Jazvy môžu byť okolo bradavky - areoly (areolar), vertikálne alebo v tvare písmena "T". Závisí od konkrétneho prípadu. Úprava bradavky je ďalším zákrokom potrebným pri niektorých operáciách asymetrie prsníkov. Zákrok je potrebný hlavne vtedy, keď veľkosť a tvar bradavky nezodpovedá veľkosti a tvaru výsledného prsníka.

Korekcia rozdielov prsníkov má pre vás praktický prínos aj v tom, že si dokážete kúpiť podprsenku z konfekcie. Budete môcť nosiť plavky a oblečenie na cvičenie a budete sa v nich cítiť dobre. Umožní vám to nosiť priliehavé tričká a šaty, ktoré vám budú atraktívne kopírovať krivky postavy. Už nebudete musieť schovávať nedokonalosti pod príliš veľkým oblečením.  
Najväčším prínosom pre väčšinu žien je emocionálna úľava. Už nemusia čeliť rozpačitým situáciám spôsobeným pútaním pozornosti na ich vzhľad. Sú ženy, ktoré sa taktiež z tohto dôvodu vyhýbajú intímnym vzťahom. Zákrok prináša klientkám obnovenie kvality života a zvýšenie sebavedomia. 

Pre koho je modelácia poprsia vhodná

Modelácia poprsia je riešením pre ženy, ktoré sú nespokojné a traumatizované tvarom alebo asymetriou svojich prsníkov.  Najmä po tehotenstve by chceli obnoviť vzhľad, pevnosť alebo objem. Niekedy tiež zväčšiť objem prsníkov. Príčin asymetrie alebo neželaného tvaru je mnoho. Môže to byť napríklad genetika, keď vývoj jedného prsníka sa v puberte zastaví. Ďalším dôvodom bývajú hormonálne zmeny, tehotenstvo, dojčenie, zmeny hmotnosti, úraz alebo inak traumatizovaný prsník, choroby chrbtice ako je skolióza a podobne.

Ženám odporúčame s operáciou počkať do veku 21 rokov, pretože prsia sa do tohto veku ešte vyvíjajú. A to najmä vtedy, ak je rozdiel v objeme prsníkov.

Pred zákrokom

MUDr. Zamboj si môže pred chirurgickým zákrokom vyžiadať mamograf (rtg prsníka), prípadne USG prsníkov. Pred operáciou dostanete taktiež špecifické pokyny k tomu ako sa pripraviť na operáciu, vrátane pokynov na konzumáciu, pitie a fajčenie. Ak užívate lieky je potrebné ich pred operáciou prekonzultovať s lekárom.

Zabezpečte si prosím, aby vás po operácii niekto priviezol domov a aby vám v prípade potreby pomohol na niekoľko dní. Na požiadanie vám odvoz domov zabezpečíme.
Pacienti nesmú 2 týždne pred zákrokom užívať lieky, ktoré môžu zvyšovať krvácanie (napr. Acyplyrin, Anypyrin, Superpyrin).

Ako prebieha operácia?

Táto operácia sa vykonáva na klinike Belleza v Trnave v celkovej anestézii.  Operácia  trvá 1 až 2,5 hodiny.
Po operácii nasleduje  minimálne 1 deň hospitalizácia na našej klinike.

Pooperačný priebeh a doporučenia

Po operácii je pacientka sledovaná v miestnosti na zotavenie a následne vo svojej izbe (jednolôžkovej), až kým nie je schopná odísť do domáceho ošetrenia. Pacientkam odporúčame zabezpečiť si pomoc dospelých osôb aspoň na prvých 24 hodín po príchode domov, ideálne aj na dlhšie. Je dobré si zabezpečiť pomoc pri starostlivosti o deti, domácich miláčikov a pri príprave jedla. Pacienti pociťujú únavu v dôsledku anestézie a mali by čo najviac odpočívať.

Bolesť, ktorú môžu pacienti pociťovať po operácii je veľmi dobre zvládnuteľná pomocou liekov, pričom väčšina pacientov je schopná užívať odporúčané lieky proti bolesti. Dostanete ich od nás pri odchode z kliniky.

Nepohodlie môžete pociťovať 4 až 5 dní po zákroku, ako je napr. mierna bolesť. Je to veľmi individuálne, závislé od každého pacienta.

Návrat do práce je možný za 3 až 7 dní v závislosti na veľkosti zákroku.

Pooperačne je vhodné nosiť tzv. kompresnú – elastickú podprsenku po dobu minimálne 6 týždňov. Stehy sú vstrebateľné a nie je potrebné ich odstraňovať. Jazvy zostávajú po obvode celej bradavky, ďalej v smere k podprsníkovej ryhe a pri veľmi veľkých prsníkoch i v priebehu tejto ryhy. Ich rozsah nie je taký veľký a pri porovnaní s benefitom naozaj minimálny. Výsledný efekt pri nekomplikovanom priebehu je možné posudzovať približne po 6-8 týždňoch.

Konečný výsledok je viditeľný vo väčšine prípadov po 2 až 4 mesiacoch. Jazvy sa neustále lepšia až do roka alebo roka a pol po zákroku.

Možné komplikácie:

Ku komplikáciám súvisiacim smodeláciou prsníkov patria hlavne:

  • hematóm – vznik krvnej zrazeniny
  • seróm – tvorba a hromadenie tekutiny v obl. ranovej plochy
  • citlivosť bradaviek – či už zvýšená alebo znížená, môže pretrvávať niekoľko mesiacov, väčšinou vymizne; vyskytuje sa pri reze vedenom po okraji dvorca
  • asymetria prsníkov
  • vznik a pretrvávanie zhrubnutých jaziev
  • tak ako pri každej inej operácii treba spomenúť operačné riziko – krvácania, poruchy hojenia rany, infekcie, anesteziologické riziko

Možno povedať, že uvedené komplikácie bývajú skôr zriedkavé a väčšina žien býva s výsledkom veľmi spokojná.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky