TELO / LIPOSUKCIA - KONTÚROVANIE TELA

TELO / LIPOSUKCIA - KONTÚROVANIE TELA

Ideál krásy ženského i mužského tela vyžaduje  harmóniu v jeho proporciách. Dnes už vieme, aké črty a charakteristické rysy musí mať ženská alebo mužská postava aby bola pre druhé pohlavie príťažlivá. Pre ženskú postavu je to tvar presýpacích hodín, tenký pás, okrúhly zadoček.... Pre mužskú postavu je to trup v tvare V a pekné rysovanie svalstva. Aj tomuto ideálu krásy vieme na našej klinike BELLEZA napomôcť pomocou operačnej technológie Liposukcia Vaser.  Liposukcia Vaser je minimálne invazívna operačná technológia založená na ultrazvuku, určená na formovanie tela. Používa sa na eliminovanie tukového tkaniva z rôznych oblastí tela (napr. na brade a krku, hrudi, bruchu a podbrušku, ramenách, stehnách a lýtkach a inde).

Ešte vylepšenou je operačná technológia VASER 4D Hi Def®. Je to overená technológia a využíva sa pri vysokom počte operácií po celom svete. Pre svoje výnimočne dobré výsledky je to v odbore liposukcie CELOSVETOVO najvyhľadávanejšia technológia na svete. Operačné výsledky sú bezpečné, trvalé a evidentné a pacienti sú výsledkami nadšení. VASERlipo 4D Hi Def® využíva minimálne invazívny vysokofrekvenčný ultrazvuk, špecificky cielený na tukové tkanivo, zatiaľ čo ostatné dôležité štruktúry, ako sú cievy a nervy, ponecháva neporušené. Precíznym odstraňovaním tukového tkaniva v okolí svalových skupín vieme dodať vašemu telu atletický vzhľad, pričom svalové skupiny sú výraznejšie vyrysované. Liposukcia VASERlipo 4D Hi Def® maximálne šetrí okolité tkanivo, cievy a nervy. Technológia minimalizuje šancu na traumu okolitých tkanív. Veľmi dobré výsledky máme aj pri kontrakcii priľahlej kože. Pokiaľ ste zúfalí z náročného a neefektívneho chudnutia, diéty a cvičenie vám nepriniesli vytúžený vzhľad postavy – s technológiou VASERlipo Hi Def® vám MUDr. Zamboj vie pomôcť.

VASERlipo 4D Hi Def® využíva precíznu, minimálne invazívnu liposukčnú technológiu so skutočne viditeľnými výsledkami už po prvom ošetrení. Doba zotavenia je kratšia a diskomfort pri ošetrení významne nižší v porovnaní s konvenčnými, klasickými metódami liposukcie. Pri jednom zákroku môžu byť odstránené až 4 litre tukového tkaniva. Každý zákrok je veľmi individuálny, odstránený objem tukového tkaniva nehrá tak dôležitú úlohu ako celkový dosiahnutý efekt z hľadiska nových kontúr tela. Zameranie na tukové tkanivo je selektívne a k poškodeniu ostatných tkanív nedochádza. MUDr. Zamboj  počas celého priebehu operácie detailne kontroluje deštrukciu tukového tkaniva a preto zanecháva ošetrenú oblasť hladkú, bez nežiadúcich nerovností na koži, či v podkoží.  Často ošetruje väčšie partie tela s rezistentným tukom, ale aj menšie partie ako napríklad krk, či ramená. Neustále zvyšuje svoju odbornosť v obore a bol vyškolený najkompetentnejšími, celosvetovo uznávanými odborníkmi na liposukciu. Školenia boli ukončené v Aténach sériou operácií, ktoré MUDr. Zamboj  absolvoval so svetovým odborníkom a spoluzakladateľom technológie VASER 4D High Def plastickým chirurgom Dr. Alfredo Hoyosom. (www.alfredohoyos.com)

zamboj a hoyoszamboj a hoyos
Dear Dr:

      "You are part of the unique group of plastic surgeons that  has been trained in the most  innovative techniques  in the field  of Plastic Surgery today. You are the stars of the new vision of the body contour where art and surgery combine to give the most perfect results: Defined and Beautiful bodies."

AKÉ SÚ HLAVNÉ BENEFITY A VÝHODY VASERlipo 4D Hi Def®?
 1. jednoznačne viditeľné výsledky už po jedinom ošetrení
 2. rýchle zotavenie, minimalizovanie podliatin a opuchov
 3. výraznejšie definovanie kontúr tela v porovnaní s tradičnou liposukciou
 4. jednoduchšie odstránenie aj väčšieho objemu “usadeného” tukového tkaniva
 5. zanechanie jemnej a hladkej pokožky aj na partiách akými sú napríklad ramená alebo krk
 6. zvýrazňuje jednotlivé svalové skupiny, čím dodáva telu atletický vzhľad
 7. menej bolestivá metóda
 8. minimálna krvná strata

Zákrok technológiou 4D High-Def je prispôsobený individuálnym potrebám pacienta, ale zvyčajne zahŕňa dva kroky. Najprv sa vykoná liposelekcia, kde skúsený operatér MUDr. Zamboj rozloží tukové usadeniny a odstráni ich z operačnej oblasti. Tuk odstraňuje veľmi presne bez poškodenia okolitých kožných, svalových a nervových tkanív. Používa nato špeciálne kanyly, ktoré mu umožňujú sledovať relatívne zložité obrysy svalov. Výhody oproti tradičnej liposukcii sú napr. vyrysovanejší vzhľad brucha. Extrahovaný tuk má optimálnu kvalitu, môže byť použitý do prsníkov, zadku alebo iných oblastí na dosiahnutie ešte lepších výsledkov.

Cena ošetrenia sa odvíja od množstva ošetrovaných oblastí, dĺžky zákroku, typu anestézie a dĺžky prípadnej hospitalizácie. Je preto individuálna pre každého pacienta a určená pri osobnej konzultácii. Orientačné ceny je možné nájsť v cenníku.

Pre koho je Liposukcia Vaser vhodná

Pracovali ste na svojej postave a sledovali ste čo jete s cieľom získať štíhly pás? Zistili ste, že máte “tvrdohlavú” vrstvu tukov, ktorej sa neviete zbaviť? Bohužiaľ je to občas tak. Ak máte genetický sklon ukladať podkožný tuk na bruchu, potom aj ten najprísnejší fitness program nemusí stačiť na to, aby ste dosiahli želaný výsledok. Dobrou správou ale je, že máme pre vás riešenie, ktoré vám prinesie trvalý výsledok.

Zákrok prístrojom VASERlipo 4D Hi Def®je riešením pre ľudí, ktorí chcú viditeľne a trvale zlepšiť vzhľad svojej postavy. Ide o najnovšiu technológiu, ktorá prináša ďalšie pokroky v liposukcii. Zákrok VASERlipo 4D Hi Def® nie je metódou na celkové zníženie telesnej hmotnosti pri ťažkej obezite. Slúži na formovanie kontúr tela. Zákrokom dosiahneme odstránenie nesúmernosti postavy, celkové zoštíhlenie, efektívne vieme odtrániť tuk v oblasti brucha aj vyrysovať svaly. Často žiadaným zákrokom u žien je odstránenie tuku v oblasti stehien – takzvane jazdecké nohavice. Napriek tomu, že odstránime tuk v objeme napr. 1000 ml, postava nadobudne nové súmerné atraktívne krivky a vizuálne pôsobí, že úbytok z hmotnosti je aj 4násobný. U mužov je často vyhľadávaným zákrokom redukcia tuku v mužských prsníkoch, odstránenie tuku na bruchu a vyrysovanie svalov. Klienti sú s výsledkami veľmi spokojní a to ich častokrát inšpiruje k vedeniu zdravšieho štýlu života. Dobrý pocit zo zmeny pretrváva celé desaťročia a skvalitňuje život klientov. Najlepšie výsledky majú pacienti, ktorí sú fyzicky v dobrej kondícii a majú dobrý svalový tonus. Ešte lepší výsledok zaznamenajú pacienti s dobrou elasticitou pokožky. Pokožka priľne k vašim novým krivkám a odhalí obrysy vašich svalov.

Pomocou strategickej kombinácie VASER LipoSelection a tukových injekcií môžeme odstrániť tuk na presných miestach potrebných na odhalenie svalstva a v prípade potreby preniesť tuk do iných oblastí, aby ste zvýšili celkový rozmer efektu. Nazývame to 4D High-Def Body Contouring a MUDr. Zamboj je v tejto technike špeciálne vyškolený. Má bohaté skúsenosti s ošetrením oblastí ako je  “dvojitá” brada, oblasť sánky, krku, ramien, chrbát, boky, brucho, podbruško, Zákrok má vynikájúce výsledky pri ošetrení gynekomastie - hrudníka  u mužov, hypertrofických pŕs u žien, oblasti zadku, stehien (vonkajšia, vnútorná i predná časť), kolien, lýtiek, členkov. Definitívne posúdenie adekvátnosti zákroku je možné pri osobnej konzultácii.

Pri zákroku môže byť ošetrovaných viac oblastí naraz. Práve princíp ošetrenia viacerých oblastí naraz je najvhodnejší. Napríklad celkový efekt po ošetrení izolovanej oblasti brucha v porovnaní s komplexným ošetrením celého trupu - teda brucha, bokov, chrbta a prípadne oblasti zadku, je neporovnateľný. MUDr. Zamboj práve preto doporučuje oblasti kombinovať. Najvhodnejšie kombinácie sú vždy individuálne a dozviete sa ich na osobnej konzultácii.

Zákrok neodporúčame podstúpiť ak máte ťažké chronické ochorenia ako napríklad: morbídna obezita, nesprávne kompenzovaný diabetes mellitus (cukrovka), ochorenia ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi; ochorenia srdca, pľúc, cirkulačného systému; ťažké ochorenia ciev, vrátane koagulačných a cirkulačných ochorení asociovaných s niektorými liekmi. Zákrok nemôžete podstúpiť v tehotenstve.

Sú ochorenia, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť alebo výsledok VASERlipo 4D Hi Def®. Je to ochorenie spojivového tkaniva, tendencia k tvorbe keloidných jaziev, prítomnosť výrazných strií a tendencia k tvorbe strií, Lupus Erythematosus, vážnejšie ochorenia endokrinného systému (žliaz s vnútorným vylučovaním).

VASERlipo 4D Hi Def® je možné vykonávať ako ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, teda bez hospitalizácie, pokiaľ ide o ošetrenie menšieho počtu oblastí tela. Pokiaľ ide o formovanie viacerých oblastí doporučujeme celkovú anestéziu s hospitalizáciou počas 1 noci. Odporúčania dostanete pri osobnej konzultácii.

Všetky zákroky VASERlipo 4D Hi Def® vykonáva MUDr. Zdenko Zamboj na klinike BELLEZA v Trnave. S technológiou VASERlipo 4D Hi Def® jemne a efektívne eliminuje tukové tkanivo pričom zanecháva vysoko estetické a prirodzene vyzerajúce výsledky.

Pred zákrokom

Optimálne pre zákrok je, keď ste nefajčiari alebo ste ochotní prestať, prípadne aspoň obmedziť  fajčenie mesiac pred a mesiac po operácii. Znížite tým riziko chirurgických komplikácií.

Ako prebieha liposukcia Vaser?

Tento minimálne invazívny typ liposukcie využíva vlny ultrazvuku a selektívne rozrušuje tukové tkanivá, pričom ostatné štruktúry zostávajú neporušené. Následne sa cez drobné vstupy rozrušené tukové tkanivo odsaje. Na našej klinike používame aj najnovšiu metódu vibračného odsávania tuku, čím sa výsledok ešte viac zvýrazňuje.

 1. v prvej fáze sa ošetrované tkanivo “napustí” špeciálnym roztokom (tumescenčným roztokom), ktorý danú oblasť znecitlivie a “stiahne” krvné cievy. Dôjde k dočasnému zväčšeniu objemu daného tkaniva, čo zjednoduší proces jeho odstránenia.

 2. následne sa cez menšie vstupy (3-4mm) pomocou malých kanýl prenikne do tukového tkaniva. Tieto kanyly produkujú rezonujúci vysokofrekvenčný ultrazvuk, ktorý rozrušuje väzby medzi tukovými bunkami, zatiaľ čo ostatné okolité tkanivo zostáva neporušené. Takto rozrušené tukové tkanivo sa odstráni liposukčnou kanylou. Na našej klinike Belleza používame aj vibračné odsávacie kanyly.

 3. takto rozrušené tukové tkanivo sa následne odstráni odsávacími kanylami, zatiaľ čo jeho primárna štruktúra zostáva neporušená, takže tuk zostáva vhodný na prípadnú transplantáciu - teda injikovanie do inej oblasti tela. Vplyvom ultrazvuku dochádza aj k významnej retrakcii - “sťahovaniu” pokožky.

Počas procesu hojenia dochádza vplyvom ultrazvuku k lepšiemu sťahovaniu pokožky, čo prispieva k dosiahnutiu estetického a prirodzene vyzerajúceho výsledku. Operáciou sa samozrejme neodstráni všetko tukové tkanivo, pretože je nevyhnutné k životu. Po prípadnom zvýšení celkovej telesnej hmotnosti dôjde k proporčnému rozloženiu  tuku po celom tele. Pooperačný efekt je trvalý, no samozrejme naďalej ovplyvňovaný procesom starnutia.
Čas ošetrenia je približne 1 hod až niekoľko hodín v závislosti od rozsahu ošetrovaných oblastí.

Po zákroku, odporučenia

Priamo po zákroku vám na ošetrenú oblasť oblečieme kompresné prádlo, ktoré napomôže stiahnutiu a kontrakcii pokožky a jej prispôsobeniu sa novým kontúram tela. Po operácii odporúčame minimálne 12 hodín pokoj na lôžku. Následne po zákroku nemôžete šoférovať - takže pokiaľ je zákrok ambulantný, je potrebné mať zabezpečený odvoz. Na požiadanie vám ho klinika Belleza zabezpečí. Návrat do práce je možný po 2-7 dňoch. Základný opuch a prípadné modriny pretrvávajú do 2 týždňov, menší - diskrétny a málo nápadný opuch do 2 mesiacov. Ťažšej fyzickej námahe či športu sa vyhnite po dobu 2-3 týždňov. Kompresné prádlo sa odporúča nosiť približne 1 mesiac. Vhodné sú aj doplňujúce ošetrenia ako napríklad rádiofrekvencia, ultrazvuk, masáže, či lymfodrenáž. Doba nevyhnutnej rekonvalescencie závisí od rozsahu ošetrenia. Stehy po vstupoch kanýl sú vstrebateľné a nie je potrebné ich odstraňovať.

Výsledky je možné vidieť takmer okamžite, čo však úzko súvisí s množstvom odstráneného tukového tkaniva a počtom ošetrených oblastí. S postupným hojením je výsledok viditeľnejší, pričom definitívne výsledky možno očakávať po 3-4 mesiacoch od zákroku.

Keď sa raz tukové tkanivo odstráni - je odstránené navždy. Počet tukových buniek u dospelého človeka sa nemení, priberanie na hmotnosti je spôsobené rastom tukových buniek do objemu, nie ich množením. Dodržiavaním správneho životného štýlu a udržiavaním stabilnej hmotnosti sú operáciou dosiahnuté výsledky trvalé. Tukové tkanivo sa svojvoľne nepresúva a nemigruje do iných oblastí tela.

S čím sa dá liposukcia Vaser  kombinovať pre ešte lepší výsledný účinok
Počas ošetrenia dochádza k rozrušeniu väzieb tukového tkaniva pomocou vysokofrekvenčného ultrazvuku. Takéto tukové tkanivo môže byť následne ľahko odsaté pomocou jemných, špeciálnych  liposukčných kanýl a ďalej použité. Počas zákroku sa extrahuje tukové tkanivo, ktoré zostáva vitálne (“živé”) a je vhodné na prenos a aplikáciu do inej oblasti tela. Takouto formou ošetrenia je možné dosiahnuť ešte lepšie výsledky než samotnou liposukciou. Použitie metódy samozrejme závisí od predstáv a požiadaviek klienta. Tukové tkanivo môže byť doplnené do prsníkov, zadku alebo iných oblastí, aby sa zvýraznili pekné krivky tela a ešte viac sa zlepšili kontúry tela. Pretože VASER LipoSelection odstraňuje tuk čistejšie v porovnaní so staršími liposukčnými technikami, je ideálny na opätovné vstrekovanie na novom mieste tela.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky