TELO / VENUS BLISS

TELO / VENUS BLISS

Čo je Venus Bliss™?

Venus Bliss™ je laserový prístroj na neinvazívnu redukciu tuku, ktorý obsahuje dve efektívne technológie v jednej platforme, ktorá poskytuje možnosti komplexnej liečby pacientov bez nutnosti použitia ďalších prístrojov.

Zariadenie obsahuje štyri 1064nm diódové laserové aplikátory a má ďalší aplikátor, ktorý kombinuje multipolárnu rádiofrekvenciu, pulzné elektromagnetické pole a vákuovú masáž. 

 

Ako funguje Venus Bliss™?

1060nm diódový laser je jednou z neinvazívnych technológií na redukciu tuku. Optické žiarenie s vlnovou dĺžkou 1064 nm je absorbované vodou a lipidmi, čo vedie k zahrievaniu tukového tkaniva.  Zahrievanie tukových buniek vedie k lipolýze (odbúravaniu tuku) a apoptóze (programovanej bunkovej smrti) niektorých z týchto buniek. Poškodené adipocyty sa postupne odstraňujú fagocytózou (pohlcovaním častíc bunkami). Navyše, melanín (kožný pigment) je minimálne zacielený na vlnovú dĺžku 1060nm, takže zariadenie možno použiť pre všetky typy pleti.

Rádiofrekvenčná (RF) energia zahrieva tkanivo a podkožný tuk, aby sa spustila remodelácia kolagénu v koži a redukcia podkožného tuku v podkoží. Hlavnou príčinou vrások, ochabnutosti a celulitídy je zníženie množstva a kvality kolagénu v koži. Rádiofrekvenčná tepelná stimulácia vedie k mikrozápalovej stimulácii fibroblastov, ktoré ako odpoveď produkujú nový kolagén a nový elastín. To dodáva pokožke hladší a krajší vzhľad. Rádiofrekvencia tiež zahrieva tukové tkanivo v podkoží, čo má za následok tepelne sprostredkovanú stimuláciu a zvýšenú - lipázou sprostredkovanú enzymatickú degradáciu triglyceridov na voľné mastné kyseliny a glycerol. Pulzné elektromagnetické polia (PEMF) zvyšujú vaskularitu pokožky a vytvárajú nové cesty pre prietok krvi, ako aj zvyšujú produkciu kolagénu a fibroblastov. Toto zvýšenie perfúzie poskytuje pokožke viac kyslíka a prináša viac živín do tkaniva. Kombinácia oboch technológií v aplikátore Venus Bliss (MP)2 podporuje stimuláciu fibroblastov, syntézu kolagénu a kontrakciu elastínových vlákien, výsledkom čoho je hladšia a zdravšie vyzerajúca pokožka. Pre ďalšie zvýšenie účinnosti RF a PEMF technológií sa počas ošetrenia aplikuje na povrch kožného tkaniva vákuová masáž. Vákuum sa používa na masáž hlbokých tkanív vytváraním mierneho až hlbokého sania, čím sa zlepšuje kontaktný povrch medzi elektródami a tkanivom.

 

Ako prebieha ošetrenie Venus Bliss™?

Počas ošetrenia sú štyri diódové laserové aplikátory pripevnené k pacientovi pomocou opasku, špeciálne navrhnutého pre tento účel. Teploty v cieľových tkanivách sú pomocou týchto aplikátorov postupne v priebehu 4 minút zvýšené a udržiavané v rozmedzí 42-47 °C počas približne 21 minút.

 

Na ktoré časti tela je určený Venus Bliss™?

Venus Bliss™ je zariadenie, ktoré je určené na neinvazívnu lipolýzu prevažne v oblasti brucha a bokov u ľudí s indexom telesnej hmotnosti BMI 30 alebo nižším. Možné je však aj ošetrenie oblasti stehien prípadne ramien.

 

Je ošetrenie Venus Bliss™ vhodné aj na korekciu celulitídy?

Hlavnou príčinou vrások, ochabnutosti a celulitídy je zníženie množstva a kvality kolagénu v koži. Rádiofrekvenčná tepelná stimulácia vedie k mikrozápalovej stimulácii fibroblastov, ktoré ako odpoveď produkujú nový kolagén a nový elastín. To dodáva pokožke hladší a krajší vzhľad.

Pulzné elektromagnetické polia (PEMF) zvyšujú vaskularitu pokožky a vytvárajú nové cesty pre prietok krvi, ako aj zvyšujú produkciu kolagénu a fibroblastov. Toto zvýšenie perfúzie poskytuje pokožke viac kyslíka a prináša viac živín do tkaniva. Kombinácia oboch technológií v aplikátore Venus Bliss (MP)2 podporuje stimuláciu fibroblastov, syntézu kolagénu a kontrakciu elastínových vlákien, výsledkom čoho je hladšia a zdravšie vyzerajúca pokožka.

Tento princíp robí z Venus Bliss jedno z najúčinnejších a najvyhľadávanejších nechirurgických ošetrení na redukciu tuku a celulitídy na trhu.

 

Ako dlho trvá ošetrenie Venus Bliss™?

Ošetrenie laserovou hlavicou trvá 25 min a následne ošetrenie multipolárnou rádiofrekvenčnou hlavicou ďalších 25 - 30 min.

Ošetrenie pomocou rádiofrekvenčnej hlavice sa doporučuje opakovať ešte trikrát s časovými odstupmi cca 7 až 10 dní.

Takúto “sériu” je možné považovať za jeden “liečebný cyklus”, ktorý trvá 4 až 6 týždňov.

 

Koľko ošetrení Venus Bliss™ je potrebných na dosiahnutie viditeľného efektu?

Každý pacient je jedinečný. Liečba Venus Bliss™ je však účinná už pri prvom ošetrení. Optimálne výsledky sa dostavia tri až šesť mesiacov po dokončení vášho liečebného plánu.

V závislosti od východiskového stavu pred ošetrením je potrebných 1 až 3 “liečebné cykly”.

 

Ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky ošetrením Venus Bliss™?

Zdravá výživa, konzumácia zdravých a výživných jedál je primárnou súčasťou dosiahnutia najlepších výsledkov pri chudnutí v akejkoľvek súvislosti, dostatok tekutín, pravidelné cvičenie a dodržanie plánovaných “liečebných cyklov” Venus Bliss™. Optimálne výsledky sa dostavia 3-6 mesiacov po liečbe.

 

Aké sú vedľajšie účinky ošetrenia Venus Bliss™?

Pacienti nemajú žiadne “obdobie zotavenia” a nezaznamenajú žiadne vedľajšie účinky. Jediným vedľajším účinkom je, že pokožka môže byť niekoľko hodín po zákroku trochu začervenaná. Prakticky hneď po zákroku je možné vrátiť sa späť ku svojim bežným aktivitám.

 

 

 

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky