TVÁR / LIFTING NIŤAMI

TVÁR / LIFTING NIŤAMI

Niťový lifting je postup omladenia tváre, ktorý je oveľa menej invazívny a je alternatívou k chirurgickému faceliftu. Pre mnoho pacientov, ktorí sa rozhodnú pre menej invazívne kozmetické procedúry, je niťový lifting jednou z možností na dosiahnutie omladenia tváre bez toho, aby museli podstúpiť náročný zákrok a dlhšiu rekonvalescenciu. Ako starneme koža na tvári má tendenciu klesať a krčiť sa. Niťový lifting zmierňuje mnohé z týchto príznakov starnutia. Zákrok je vhodný pri začínajúcom poklese kože tváre, prípadne s odstupom času ako doplňujúci výkon po chirurgickom liftingu tváre.

Pomocou nití vypíname poklesnuté tkanivá tváre bez redukovania kože. Zatiaľ čo Facelift vyžaduje dlhé rezy pomocou skalpelu, facelift niťami využíva len malé bodné rezy po vpichu dutej ihly, cez ktorú sú vložené špeciálne nite do podkožia. Po lokálnom podaní anestetika - injekcie na znecitlivenie tkaniva už pacient necíti vôbec žiadnu bolesť. Vďaka podaniu tzv. premedikácie, teda liekov na relaxáciu a uvoľnenie predoperačného stresu, je tiež pravdepodobné, že väčšiu časť operácie prespíte a nebudete si ju pamätať.

Nite sú zavádzané pomocou ihly. Po odstránení ihly z podkožia zostávajú nite v tkanive. Nite majú na povrchu protismerné mikroháčiky, ktoré sa ťahom chirurga zanoria do podkožia  a tým umožnia jej pozdvihnutie. Počas nasledujúcich mesiacov sa vlákno rozpustí a v tkanive sa vytvorí nové väzivo, ktoré spevní tkanivo a postupne ďalej zlepšuje výsledok. Nite taktiež stimulujú produkciu kolagénu v tkanive.

Nespornými výhodami sú minimálna traumatizácia kože tváre a teda krátko trvajúca rekonvalescencia, časová nenáročnosť výkonu a nižšia cena. Pacient môže za krátky čas dosiahnuť pevnejší, mladistvý a odpočinutý vzhľad, bez celkovej anestézie, s minimálnym nepríjemným pocitom. Nite sa považujú za veľmi bezpečné a môžu sa ľahko odstrániť v prípade komplikácií.

Výsledky sú jemnejšie ako pri chirurgickom facelifte. Na rozdiel od chirurgického faceliftu, keď sa celá koža odchlýpi, posunie a prebytočná koža sa odstráni, pri niťovom facelifte sa žiadna prebytočná koža neodstraňuje. Pri niťovom facelifte je objem kože redistribuovaný ťahom. Výsledkom je menší opuch, menej modrín a menej nepohodlia ako pri tradičnom facelifte. Hojenie je kratšie a po zákroku sa môžete skôr venovať obvyklým činnostiam. Výsledky sú vidieť okamžite, no definitívny efekt nadobudnú po niekoľkých týždňoch. Výsledkom je osviežujúci, uvoľnený, prirodzený a mladistvý vzhľad.

Pretože neexistuje univerzálna metóda na zlepšenie vzhľadu je konzultácia pred zákrokom nevyhnutná.  Plastický chirurg má  k dispozícii širokú škálu rôznych zákrokov, ktorými môže uspokojiť predstavu klientov.

Pre koho je niťový facelift vhodný

Niťový facelift je vhodný pre ľudí, ktorí si všimli stratu objemu alebo štruktúry tváre, ochabnutú kožu v tvári a stratu jej elasticity. Je to spôsobené vekom a vplyvom gravitácie. Zákrok vám odporúčame, keď ťahom za kožu tváre pri dostatočne silnom podkoží viete docieliť uspokojivú zmeny vzhľadu. Je vhodný predovšetkým pre osoby, ktoré nemôžu podstúpiť klasický facelift s následnou dlhšou rekonvalescenciou. Taktiež je vhodný pre osoby, ktoré sa obávajú radikálneho zákroku a chcú sa vyhnúť invazívnemu chirurgickému zákroku, a to buď zo zdravotných dôvodov alebo osobných preferencií. Zákrok sa používa taktiež na zlepšenie výsledku klasického chirurgického faceliftu.

Tento postup je tiež veľmi vhodný pre mladších mužov a ženy, ktorí by chceli oddialiť príznaky starnutia alebo dosiahnuť jemné omladzujúce výsledky na tvári alebo krku.

Každý pacient potrebuje individuálnu konzultáciu.

Pred zákrokom

Pred zákrokom nie je nutný žiadny špeciálny režim. Tesne pred zákrokom bude koža na tvári očistená od make-upu a iných nečistôt.

Týždeň pred zákrokom Vám doporučujeme prestať fajčiť.

Pacienti nesmú 2 týždne pred zákrokom užívať lieky, ktoré môžu zvyšovať krvácanie (napr. Acyplyrin, Anopyrin, Superpyrin).

Ako prebieha niťový facelift?

Zákrok sa prevádza v miestnom znecitlivení, ambulantne. Princípom je zavedenie špeciálnych nití do podkožia v oblasti tváre prípadne i krku pomocou tenučkých ihiel, pričom ich minimálnym ťahom sa dosiahne vypnutie a vyhladenie kože. Nite sú veľmi tenké, vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý buď zostáva na mieste aplikácie alebo sa v priebehu 1-2 rokov vstrebáva. Po lokálnom podaní anestetika - injekcie na znecitlivenie tkaniva už pacient necíti vôbec žiadnu bolesť. Vďaka podaniu tzv. premedikácie, teda liekov na relaxáciu a uvoľnenie predoperačného stresu, je tiež pravdepodobné, že väčšiu časť operácie prespíte a nebudete si ju pamätať.

Posledným trendom je aplikácia vstrebateľných nití, ktoré okrem efektu vytiahnutia kože majú aj pozitívny účinok na pleť vplyvom enzýmov, ktoré sa postupne uvoľňujú  zo zavedených nití. Sú vhodné na úpravu nevýrazných kontúr tváre a ošetrenie prepadnutých líc, redukciu nosovo-ústnych vrások, taktiež vrások v okolí úst a líc, pozdvihnutie obočia, zvýraznenie lícnych kostí, podporu poklesnutej kože na krku, ošetrenie v sánkovej oblasti a pod. Trvanie zákroku závisí od počtu použitých nití a priemerne trvá 30 až 60 min.

Po zákroku, doporučenia

Výsledky niťového faceliftu budú viditeľné takmer okamžite. Po zákroku sa môžu objaviť malé modriny a slabý opuch, ktorý by mal ustúpiť v priebehu 7-10 dní. Pacienti sú schopní obnoviť normálnu činnosť takmer hneď po zákroku. Pacientovi po zákroku ale odporúčame, aby sa  na týždeň zdržal namáhavých aktivít a športu a výrazných mimických gest. Efekt nastupuje postupne a vydrží 2- 5 rokov.

S čím sa dá niťový facelift kombinovať pre ešte lepší výsledný účinok

Výkon sa môže kombinovať s drobnými chirurgickými zákrokmi ako je odsatie tuku z podbradku. Veľmi dobré výsledky dosahujeme v kombinácii s kožnými výplňami kyselinou Hyalurónovou pre výplň hlbších vrások a úpravu nosovo-lícnych rýh alebo s botox injekciami pre redukciu vrások, prípadne s laserovým ošetrením pokožky.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky