STAROSTLIVOSŤ O KOŽU / CHĹPKY - EPILÁCIA

STAROSTLIVOSŤ O KOŽU / CHĹPKY - EPILÁCIA

Na našej klinike máme technické možnosti ošetrenia pomocou viacerých prístrojov - formou tvz. IPL alebo laserovým svetlom. Všetky prístroje vykazujú dlhodobo porovnateľné výsledky trvalého odstránenia nežiadúceho ochlpenia.

Odporúčania a postupy popísané nižšie platia pre všertky naše prístroje.

Asi mesiac pred ošetrením je potrebné vyhnúť sa opaľovaniu, nadmernému slneniu, soláriu, prípadne pokožku natierať krémom s vysokým ochranným faktorom. Približne rovnakú dobu pred zákrokom sa chĺpky nesmú vytrhávať (strojčekom, pinzetou, voskom) s "korienkom", na ktorý pôsobí ošetrenie. Kedykoľvek počas tejto doby, najneskôr však 1-3 dni pred ošetrením je potrebné dlhé chĺpky oholiť žiletkou alebo zastrihnúť na nimimálnu možnú dĺžku, keďže  energia pôsobí na štruktúry v koži ("korienky"), z ktorých chĺpok vyrastá a nie priamo na vyrastené chĺpky. Pokiaľ by sa ošetrenie robilo na dlhé chĺpky, tieto sa pôsobením svetelného záblesku spália a následne môžu popáliť pokožku.

Podľa rozsahu ošetrovanej plochy je trvanie ošetrenia len niekoľko minút. Všetky naše prístroje majú kontaktné chladenie, takže citlivosť ošetrenia je len minimálna. Pokožka po ošetrení je mierne začervenalá, čo ustúpi v priebehu niekoľkých minút. V nasledujúcich dňoch po ošetrení sa doporučuje pokožku dostatočne hydratovať krémom a vyhnúť sa slneniu, prípadne používať krémy s vysokým SPF ochranným faktorom.

Počet potrebných ošetrení je v priemere 4-6 v závislosti od miesta a intenzity ochlpenia. Ošetrenie rovnakej oblasti sa opakuje približne po 1 mesiaci. Už po prvej epilácii je evidentné, že chĺpkov dorastá stále menej a že sú jemnejšie.

Jednotlivé formy ošetrenia:

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky