TVÁR / LIFTING TVÁRE - FACELIFT

TVÁR / LIFTING TVÁRE - FACELIFT

Zákrok Facelift, rhytidektómia, zmierňuje výskyt vrások na tvári a iných príznakov starnutia. Zákrokom zlepšíme celkový vzhľad tváre a čeľuste a docielime omladenie tváre. Odstráni sa aj prebytočný tuk a koža, ktoré často môžu prispieť k staršiemu a unavenému vzhľadu.

Facelift je tiež účinný pri odstraňovaní nasolabiálnych záhybov, pri odstraňovaní prepadnutých oblastí v strednej časti líc a pri zlepšení kontúr tváre a čeľuste. Facelift mierne nadvihuje aj poklesnuté kútiky úst.

Postup vykonávame s mimoriadnou pozornosťou k detailom tváre, takže minimalizujeme jazvy a docielime prirodzene vyzerajúci výsledok. Ak ste nespokojný s uvoľneným výrazom tváre môže byť operácia faceliftu pre Vás vynikajúcou investíciou, ktorá prinesie svieži a mladistvý vzhľad na veľa ďalších rokov. Pacientom prinesie lepší pocit zo života, pridá sebavedomie, často uvádzajú, že dosiahli aj o 10 rokov mladistvejší vzhľad.

Výsledný efekt operácie pretrváva až 10 rokov a v prípade potreby je možné ho opakovať.

Pre koho je facelift vhodný

Dôležitým faktorom je elasticita kože a celkové zdravie. Väčšina pacientov je vo veku od 40 do 70 rokov. Po individuálnom zvážení aj ľudia starší ako 70 rokov môžu zákrok podstúpiť. Plastický chirurg zhodnotí textúru a stav pokožky pacienta a zváži odporúčanie zákroku.

Pacienti si môžu vybrať medzi lokálnou a celkovou anestéziou, častejšia však býva operácia v miestnom znecitlivení, bez nutnosti hospitalizácie.

Niektorým pacientom môžeme pomôcť dosiahnuť uspokojivý výsledok aj neinvazívnym postupom.

Operácia facelift nie je len pre ženy. Aj muži môžu vymazať známky starnutia a dosiahnuť mladší vzhľad.

Pred zákrokom

Pár týždňov pred zákrokom doporučujeme prestať fajčiť.

Pacienti nesmú 2 týždne pred zákrokom užívať lieky, ktoré môžu zvyšovať krvácanie (napr. Acyplyrin, Anopyrin, Superpyrin).

Ako prebieha operácia?

Pacient prichádza na kliniku v deň operácie. Ide o operáciu tváre, ktorá sa vykonáva väčšinou v miestnom znecitlivení s pridaním analgetík a sedatív (liekov na tlmenie bolesti a pozornosti).

Po lokálnom podaní anestetika - injekcie na znecitlivenie tkaniva už pacientka necíti vôbec žiadnu bolesť. Vďaka podaniu tzv. premedikácie, teda liekov na relaxáciu a uvoľnenie predoperačného stresu, je tiež pravdepodobné, že väčšiu časť operácie prespíte a nebudete si ju pamätať.

Pri operácii sa odstaňuje prebytočná koža a spevní sa svalovo-väzivový aparát tváre. Operačný prístup – rez – je individuálny s menšími odlišnosťami. Je vedený v prirodzenej kožnej ryhe pred ušnicou, dolu za ušný lalôčik. Horná časť rezu sa vedie na rozhraní vlasovej línie alebo vyššie vo vlasoch. Pokiaľ je potrebné aj vyhladenie vrások krku, rez je vedený aj ďalej. Pomocou línie rezu sa delaminuje vrstva SMAS a vytiahne takým smerom aby vznikol prirodzený výsledok. S ohľadom na individuálne vrásky pacienta sa odstránia prebytočné kožné a tukové tkanivá. Pri operácii sa odstráni nadbytok kože, vyrovnávajú sa kožné záhyby a previsy. Pokožka sa pevne zafixuje a zašije vstrebateľným materiálom, takže výber stehov nie je potrebný.

Operačný výkon trvá 2 – 4 hodiny, záleží od jeho rozsahu. Pokiaľ sa kombinuje aj s iným zákrokom, napr. operáciou očných viečok, trvá dlhšie.
Pri lokálnom znecitlivení hospitalizácia nie je nutná.

Pooperačný priebeh a doporučenia

Krátko po operácii prikladáme na tvár studené obklady, ktoré zmierňujú prípadné krvácanie a opuchy. Na urýchlenie hojenia a zmiernenie opuchov doporučujeme užívať liek Aescin (všetky lieky poskytneme n anašek klinike).

Pacient môže po 2-5 hodinách po operácii odísť s doprovodom do domácej starostlivosti. Odporúčame oddych na lôžku s vyvýšenou polohou hlavy. Je dobré ak sa pacienti snažia nezývať a nekýchať, ani inak nenamáhať tvárovú časť. Kľudový režim doporučujeme dodržovať  3-5 dní. Tvár sa prvý týždeň umýva vlažnou, nie príliš horúcou vodou.

Čas rekonvalescencie je približne 10 až 14 dní. Pri nekomplikovanom priebehu hojenia je návrat do bežného života možný najskôr po týždni. Závisí to od stavu modrín a typu práce, ktorú človek vykonáva.

Športové aktivity odporúčame vynechať 3-4 týždne.

Asi 3 mesiace po liftingu môže byť prítomný pocit mierneho ťahu, znížená citlivosť na lícach pred ušnicami (až do 6 mesiacov). Tieto príznaky sú prechodné a pacienta v živote nijako neobmedzujú.

S čím sa dá operácia kombinovať pre ešte lepší výsledný účinok

Facelift môže byť súčasne vykonaný aj s inými zákrokmi podporujúcimi celkové omladenie.

Častými sú operácie viečok, prenos tuku alebo použitie výplňových materiálov v iných častiach tváre.

Na zlepšenie kvality a štruktúry pokožky sa operácia môže kombinovať s laserovým zákrokom, ošetrením IPL svetlom alebo dermabráziou.

Operáciu je možné doplniť úpravou pier a korekciou vrások v ich okolí.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte prosím všetky hviezdičkou označené položky